Wydział Humanistyczny - aktualności
Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego AJP oraz Akademickie Centrum Ukrainoznawcze AJP we współpracy z Przykarpackim Narodowym Uniwersytetem im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dziedzictwo kulturowe pogranicza, które odbędzie się w dniach 14-15 maja 2019 roku w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Szczegółowe informacje w załączonych plikach.
Pliki do pobrania:
Dni adaptacyjne dla studentów I roku Wydziału Humanistycznego
w roku akademickim 2018/2019
Studia stacjonarne
Aula Rektorska przy ul. Teatralnej 25, budynek nr 3
28 września 2018 roku godzina 9:30
Studia stacjonarne 26 plus, studia niestacjonarne
Aula Rektorska przy ul. Teatralnej 25, budynek nr 3
6 października 2018 roku godzina 8:30
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!
Rozpoczęła się rekrutacja studentów i kwalifikacja pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019.
Od dnia dzisiejszego informacje o zmianach w planach zajęć - odwoływane, przekładane, odrabiane wykłady i ćwiczenia będą umieszczane wyłącznie na indywidualnych kontach studentów w wirtualnym dziekanacie (eHMS).
Rozpoczynamy rekrutację do programu Legia Akademicka. Projekt na terenie województwa lubuskiego będzie realizowany wyłącznie w AJP. Do udziału w programie zapraszamy naszych a także studentów innych uczelni. Zainteresowanych udziałem w programie prosimy o wypełnienie wniosku przystąpienia do programu i złożenie go w Rektoracie Akademii przy ul. Teatralnej 25, pokój nr 12.
Termin składania wniosków: 8 marca 2019 r.
Dodatkowe informacje:
tel. 95 7216 023
mail: prorektor@ajp.edu.pl
Druki do pobrania:
Legia Akademicka informacje.docx
Załącznik 2 wniosek o przystąpienie do programu Legii Akademickiej.docx
Wydział Humanistyczny - ogłoszenia dla studentów
Szanowni Państwo,
nasza Uczelnia przystąpiła do programu pn. Koncepcja edukacji wojskowej studentów
w ramach Legii Akademickiej, zaproponowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Obrony Narodowej. Działanie będzie realizowane w semestrze letnim obecnego roku akademickiego. Celem programu jest edukacja wojskowa studentów i przygotowania przyszłego korpusu oficerskiego. Proces dydaktyczny w ramach Legii Akademickiej obejmuje trzy moduły realizowane w ramach czterech semestrów i dwóch (lub trzech) przerw wakacyjnych, z ogólnym założeniem realizacji większości treści teoretycznych w ramach procesu dydaktycznego poza programem kształcenia na danym kierunku prowadzonym w uczelni, a następnie zajęć praktycznych w jednostkach szkolnictwa wojskowego i jednostkach wojskowych. Program od samego początku ukierunkowany będzie na przekazanie treści dostosowanych do poziomu korpusu oficerów. Takie założenie pozwoli na maksymalne skrócenie procesu szkoleniowego zwłaszcza w ramach ostatniego modułu przygotowującego do egzaminu na oficera. Do programu przystąpić będzie mógł student uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.
W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach modułu podstawowego, który to moduł szkolenia będzie realizowany w czasie pierwszego semestru. Zasadniczym jego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia
w warunkach poligonowych.
Osoby, które chcą udział w programie, proszę o zgłaszanie się do sekretariatu Wydziału Humanistycznego do 7 listopada.
Z poważaniem
dr hab. Agnieszka A. Niekrewicz
Wydział Humanistyczny - aktualności
Rozstrzygnięcie Konkursu na przyznanie dotacji dla młodych naukowców
Akademii im. Jakuba z Paradyża
- Podstawowym celem konkursu na przyznanie dotacji dla młodych naukowców Akademii
im. Jakuba z Paradyża był podział środków na finansowanie konkretnych badań naukowych
lub prac rozwojowych i/lub ich efektów oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców. - W konkursie mógł wziąć udział pracownik Wydziału, który zgodnie z definicją młodego naukowca, o której mowa w art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2045 ze zm.), nie przekroczył 35 roku życia w roku składania wniosku.
- W związku z powyższym w wyniku oceny merytorycznej wniosków pracowników Wydziału Humanistycznego, dnia 27 grudnia 2017 r. Komisja konkursowa zaopiniowała pozytywnie przyznanie dofinasowania na badania naukowe oraz zadania z nimi związane Pani:
dr hab. Lechosławowi Joczowi – 2500 zł;
dr Maciejowi Dudzie – 2100 zł;
dr Anecie Baranowskiej – 1000 zł;
dr Annie Dobrychłop – 1000 zł;
Dziekan Wydziału Humanistycznego
prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Niekrewicz