|       |  EN

Sport i turystyka

Na zdjęciu po prawej - Łukasz Żok, a po lewej Olga Rzeszewska studenci AJP Studenci AJP Łukasz Żok i Olga Rzeszewska, reprezentujący Klub Uczelniany AZS AJP, zdobyli medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Bielsku-Białej.


Łukasz Żok w biegu na 200m, z czasem 20,99 s., zdobył złoty medal w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych oraz srebrny medal w klasyfikacji Akademickiego Związku Sportowego. Wynik uzyskany przez Łukasza Żoka podczas AMP w Bielsku-Białej jest nie tylko jego rekordem życiowym, ale również najlepszym wynikiem w Polsce wśród młodzieżowców, jednym z najlepszych w Europie oraz minimum kwalifikującym go do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce w Tallinnie (Estonia). Tym samym jest to pierwszy student w historii AJP, który uzyskał kwalifikacje na przyszłoroczną Letnią Uniwersjadę w Chengdu (Chiny).

 

Olga Rzeszewska w biegu na 200m, z czasem 24,51 s., zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych. Wynik uzyskany przez Olgę Rzeszewską podczas AMP w Bielsku-Białej jest bardzo obiecujący z uwagi na juniorski wiek naszej zawodniczki. Olga Rzeszewska była najmłodszą zawodniczką w biegu na 200 m.

 

To tylko część sukcesów naszych uzdolnionych lekkoatletycznie studentów, którzy cały czas systematycznie trenują pod okiem trenera Tomasza Saski, wykładowcy AJP. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Serdeczne podziękowania dla Łukasza i Olgi, ich rodziców, trenera oraz wszystkich osób wspierających ich w dążeniu do rozwijania ich talentów i pasji.

 

Prezes KU AZS AJP

Marcin Szott

 

Studenci AJP Turystyki i Rekreacji w koszulkach i czapkach Akademii im. Jakuba z Paradyża na tle kwiatów czerwono-różowych. Kucają. Na zdjęciu widoczne jest 8 osób. Studenci i studentki. NARESZCIE wyruszyliśmy w teren!!
Było kilka grup tzw. zadaniowych, każda spisała się na medal!
Prawdopodobnie zaowocowały wcześniejsze wyjazdy.

Wykładowca prof. Paweł Prüfer w stroju biegaczaProfesor naszej Akademii, Paweł Prüfer, socjolog, duchowny, naukowiec, pasjonat biegów długodystansowych, zamierza zrealizować niezwykły plan: chce biec przez 24 godziny!

Na zdjęciu widoczny chłopak i dziewczyna w koszulkach Akademii im. Jakuba z Paradyża z ulotkami Zaszczep się w Majówkę.Studenci z Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu na prośbę organizatorów wzięli czynny udział w promocji i propagowaniu akcji "Zaszczep się w Majówkę".


To ważna inicjatywa, a jak donosi portal gorzowianin.pl „Zainteresowanie mobilnym punktem szczepień w parku Górczyńskim przerosło najśmielsze organizatorów. W pierwszy dzień zaszczepiło się 500 osób, w drugi już 700, a w trzeci 750 osób. Szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson miały potrwać do 3 maja, ale została podjęta decyzja o przedłużeniu funkcjonowania mobilnego punktu.”

FOT. Marcin Kluwak i Vanya Morozov

tabela zawodników Skład Reprezentacji PolskiPierwszy raz w Historii Klubu ALKS AJP Gorzów Wlkp. aż dwóch zawodników zostało powołanych na Mistrzostwa Świata Sztafet, które odbędą się 1-2 maja 2021 w Chorzowie.


Są to Daniel Soltysiak do sztafety 4 x 400m oraz Łukasz Żok do sztafety 4 x 100 m i 4 x 200m. Obaj to zawodnicy trenera Tomasz Saska. Łukasz Żok na codzień studiuje na pierwszym roku na AJP Bezpieczeństwo Narodowe.

Zawody są bezpośrednią kwalifikacja do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

na zdjęciu trener Tomasz Saska i zawodnik Łukasz ŻokŁukasz Żok na Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu zdobył srebrny medal w biegu na 200 m z rewelacyjnym nowym rekordem życiowym 21.18s.


Łukasz wygrał również w biegu na 200 m klasyfikacje do lat 23. Zawodnik Alks AJP Gorzów Wielkopolski dzięki świetnemu występowi zdobył pierwszy medal w swojej karierze w kategorii seniorów. Głównym celem na sezon zawodnika jest kwalifikacja na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, której odbędą się w norweskim Bergen. Łukasz Żok jest studentem I roku bezpieczeństwa narodowego na AJP.

 

Zaczął się rok Akademicki i do naszej grupy treningowej dołączył czołowy polski sprinter w kategorii juniorów Łukasz Żok,

Back to top