|       |  EN

Na zdjęciu po prawej - Łukasz Żok, a po lewej Olga Rzeszewska studenci AJP Studenci AJP Łukasz Żok i Olga Rzeszewska, reprezentujący Klub Uczelniany AZS AJP, zdobyli medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Bielsku-Białej.

Łukasz Żok w biegu na 200m, z czasem 20,99 s., zdobył złoty medal w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych oraz srebrny medal w klasyfikacji Akademickiego Związku Sportowego. Wynik uzyskany przez Łukasza Żoka podczas AMP w Bielsku-Białej jest nie tylko jego rekordem życiowym, ale również najlepszym wynikiem w Polsce wśród młodzieżowców, jednym z najlepszych w Europie oraz minimum kwalifikującym go do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce w Tallinnie (Estonia). Tym samym jest to pierwszy student w historii AJP, który uzyskał kwalifikacje na przyszłoroczną Letnią Uniwersjadę w Chengdu (Chiny).

Olga Rzeszewska w biegu na 200m, z czasem 24,51 s., zdobyła brązowy medal w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych. Wynik uzyskany przez Olgę Rzeszewską podczas AMP w Bielsku-Białej jest bardzo obiecujący z uwagi na juniorski wiek naszej zawodniczki. Olga Rzeszewska była najmłodszą zawodniczką w biegu na 200 m.

To tylko część sukcesów naszych uzdolnionych lekkoatletycznie studentów, którzy cały czas systematycznie trenują pod okiem trenera Tomasza Saski, wykładowcy AJP. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Serdeczne podziękowania dla Łukasza i Olgi, ich rodziców, trenera oraz wszystkich osób wspierających ich w dążeniu do rozwijania ich talentów i pasji.

Prezes KU AZS AJP

Marcin Szott