Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się w akcję społeczną

„Serce Kapsuły Czasu”.

Akcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego. Jest adresowana do osób w każdym wieku.
Zadanie konkursowe brzmi:

"Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”

Studenci!

Dla studentów I roku godziny rektorskie w dniu 15.11.2018r. obowiązują do godz.10.00.

Zapraszamy nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych Akademii im. Jakuba z Paradyża do zgłaszania się na wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus+. Są jeszcze wolne miejsca na rok akademicki 2018/2019. Dokumenty należy składać do 30 listopada 2018 r. w Dziale Współpracy Międzynarodowej, ul. Teatralna 25, bud. 1, pokój 109.

Zasady kwalifikacji pracowników, niezbędne dokumenty, lista uczelni partnerskich i więcej informacji na temat programu Erasmus+ w zakładce AKADEMIA/ Program Erasmus oraz w poszczególnych zakładkach dotyczących wyjazdów.

W dniu 25 października 2018 r. w Bibliotece Głównej im. Elizy Orzeszkowej naszej Uczelni odbyła się promocja książki prof. dr hab. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej pt. „Klucze”. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac Magdaleny Krzyżaniak – ilustratorki książki.

Studia podyplomowe pn. BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ w roku akademickim 2018/2019 zostały uruchomione.
DO PIERWSZEGO ZJAZDU PRZYJMUJEMY JESZCZE ZGŁOSZENIA. ZAPRASZAMY!

Na Wydziale Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża  odbyły się obrony prac magisterskich studentów Wydziału Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka  w Iwano-Frankowsku. To realizacja programu „dyplom obu uczelni” (podwójny dyplom).

Międzynarodowej komisji egzaminacyjnej przewodniczył prof. nadzw. dr hab. Paweł Prüfer, dziekan Wydziału Ekonomicznego AJP.

Dnia 25 października br., o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej im. Elizy Orzeszkowej w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się promocja tomiku poezji prof.dr hab. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej pt. "Klucze".

Dziewięcioosobowa grupa naukowców Akademii im. Jakuba z Paradyża reprezentowała naszą uczelnię

na Międzynarodowej Naukowo-Praktycznej Konferencji „Dziedzictwo kulturowe pogranicza” .

Odbyła się ona 21 i 22 września 2018 roku

w Iwano-Frankowsku na Ukrainie.

Konferencja odbywa się naprzemiennie w Polsce i u naszych wschodnich sąsiadów. W tym roku zorganizowano jej kolejną edycję, której gospodarzem był prof. dr hab. Volodymyr Velykochyy, dziekan Wydziału Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku. Polskiej delegacji przewodniczyła JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.