W dniach 4 - 8 czerwca 2018 r.,  z powodu  reinstalacji systemu bibliotecznego  nie będzie można wypożyczać i prolongować książek.

Ortograficzne harce

Dyktando o tytuł Gorzowskiego Mistrza Ortografii pisało 40 osób.

Wydarzeniem kulturalnym podczas VII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej był koncert artystów z Polski, Republiki Czeskiej, Ukrainy.

W dniu 8 maja 2018 r. w ramach obchodów VII Festiwalu Nauki i Kultury w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się seminarium poświęcone Bawarii

W trzecim dniu Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej studentki uczestniczyły w warsztatach rękodzieła artystycznego, które poprowadziła Pani Agnieszka Kulesza.

W dniu 10 maja 2018 r. odbyło się zamknięte szkolenie dla przedstawicieli samorządu terytorialnego z województwa lubuskiego.