|   EN

Kultura

Zdjęcie z tekstem: 10 LAT FILHARMONII GORZOWSKIEJKoncert jubileuszowy, który odbędzie się w najbliższy piątek, 14 maja, również uświetni kompozycja Beethovena. Będzie to Koncert skrzypcowy D-dur w wykonaniu wybitnego artysty Janusza Wawrowskiego, który partie solowe zagra na unikatowych XVII wiecznych skrzypcach Stradivariusa. W programie znajdzie się również przepiękna  II Symfonia D-dur Johannesa Brahmsa. Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej pokieruje znakomity dyrygent, maestro Przemysław Fiugajski.


Z uwagi na obowiązujące ograniczenia, koncert nie może odbyć się z udziałem publiczności.

Koncert transmitowany będzie na żywo 14 maja o godz. 19:00 na kanale Filharmonii Gorzowskiej na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=X-YPg99ehDs

Dnia 10 października 2020 r. nasza Uczelnia wzięła udział, po raz kolejny, w Święcie Ulicy Teatralnej. Przedstawiciele wydziałów, Działu Promocji i Informacji prezentowali ofertę studiów w AJP.

Na dziedzińcu AJP przy ul. Teatralnej, 23 września 2020 r. odbyła się promocja albumu i wystawa prac Stanisławy Plewińskiej pt. ”Twych łąk i lasów mazajki”.

Akademia im. Jakuba z Paradyża w ramach współpracy z Gminą Deszczno wydała album ze zbiorem wierszy oraz fotografiami obrazów lokalnej twórczyni ludowej, poetki i malarki Stanisławy Plewińskiej pt. „Twych łąk i lasów mazajki…”

O nietypowych określeniach w książce „Półbębkiem w pół słowa…” Leksyka typowych i nietypowych miar, wag i wartości z autorką,

prof. dr hab. Elżbietą Skorupską-Raczyńską, rozmawiała Ewelina Wikońska.

 

 

Radiowa Czwórka szuka młodych ludzi, pomiędzy 18 a 35 rokiem życia, którzy w ciągu minionego roku zrobili coś szczególnego.

Koncert zespołów z Polski, Ukrainy i Republiki Czeskiej w sali audytoryjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

w ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej

16 maja 2019

W ramach VIII Festiwalu Nauki i Kultury Europejskiej odbył się w Strzelcach Krajeńskich koncert zespołów artystycznych Narodowego Uniwersytetu Sadownictwa w Humaniu (Ukraina).

Back to top