|       |   EN

15 listopada 2022 r. odbyła się VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rachunkowość 2022, organizowana przez Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Patronat honorowy nad konkursem objęła JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, a patronat merytoryczny Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Patronatem medialnym wydarzenie objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Radio Gorzów oraz „Rachunkowość” – pismo Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Partnerem wydarzenia był Narodowy Bank Polski Oddział w Zielonej Górze. Pracownicy NBP Oddział Zielona Góra wygłosili wykład pt. „NBP – Bank centralny” oraz przeprowadzili warsztaty nt. „Zabezpieczeń na polskich banknotach obiegowych”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości i popularyzowanie zawodów księgowych. Zakres tematyczny konkursu był zgodny z podstawą programową dla kwalifikacji EKA.07 Prowadzenie rachunkowości.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I miejsce – Kinga Dyka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „EKONOMIK” w Zielonej Górze,

II miejsce – Julia Pasternak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim,

III miejsce – Marta Kotłowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.

Nagrodę główną był tablet ufundowany przez Panią Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska. Nagrodę za drugie miejsce ufundowało Stowarzyszenie Księgowych W Polsce Oddział w Gorzowie Wielkopolskim w postaci Smartwatcha, natomiast za trzecie miejsce TPV Displays Polska ufundowało słuchawki Philipsa.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu. Szczegóły dotyczące postępowania konkursowego dostępne są w zakładce „Konkurs Rachunkowość” na stronie Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Komitet Organizacyjny

 

Back to top