|       |   EN

Sport i turystyka

Kolejny sukces ALKS AJP Gorzów Wielkopolski na Mistrzostwach Polski w Toruniu.

Podczas mistrzostw zawodnicy ALKS zdobyli aż cztery medale, w tym trzy złote i jeden srebrny. 

Nikola Horowska — studentka II roku filologii polskiej zdobyła dwa złote medale za skok w dal z nowym PB 6.45, natomiast Łukasz Żok — student III roku bezpieczeństwa narodowego zdobył srebro na 200 m w kategorii senior oraz złoto w kategorii młodzieżowej z SB 20.74 s. 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Na zdjęciu: Trener Tomasz Saska z nagrodąTomasz Saska – trener Akademickiego Lekkoatletycznego Klubu Sportowego ALKS AJP zdobył, decyzją Kapituły, nagrodę dla Najlepszego Trenera Sportów Indywidualnych Województwa Lubuskiego w 60 Sportowym Plebiscycie Gazety Lubuskiej.

To duże wyróżnienie, jak powiedział Trener, które „dzięki pomocy Pani Rektor Skorupskiej-Raczyńskiej, która nas bardzo wspiera, wspiera naszych sportowców, daje możliwości też studiowania na Akademii im. Jakuba z Paradyża (...)” jest bardzo ważne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Facebook: Tomasz Saska

Na zdjęciu: drużyna reprezentująca Akademię im. Jakuba z ParadyżaW ramach III Akademickiego Dnia Sportu, w środę 15 grudnia 2022 r., na terenie campusu Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Fryderyka Chopina 52 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego, w ramach których rozegrano Turniej Futsalu.

widok punktu badań oraz pacjentów stojących w kolejce do badania z lotu ptaka.

W dniu 5 listopada 2022 r. w Centrum Handlowym NoVa Park odbyła się akcja promująca badania profilaktyczne wśród mężczyzn pod hasłem Męskie zdrowie.

Na fotografii widoczni są studenci Akademii im. Jakuba z Paradyża wykonujący resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, wraz ze studentką ratownictwa medycznego udzielająca instruktażu jak poprawnie ułożyć dłonieW dniu 17.10.2022 r. pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu AJP w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowali akcję promującą resuscytację krążeniowo-oddechową, która była częścią "Europejskiego Dnia Przywracania Pracy Serca”.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Akademickim Liceum Mistrzostwa SportowegoW piątek 24 czerwca br. w siedzibie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomie26 czerwca 2022 roku w Parku Wiosny Ludów odbył się Lubuski Piknik Zdrowia. Akademia im. Jakuba z Paradyża wzięła udział w tym w wydarzeniu, włączając się w promocję aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania i profilaktyki zdrowotnej.

Studenci ratownictwa medycznego w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  Studenci ratownictwa medycznego w ramach zajęć dydaktycznych z Panią mgr Katarzyną Zygmunt byli w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Dekerta. To jedna z 21 stałych baz LPR w Polsce, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala.

Back to top